Всё про Linux

Список разделов Общие разделы Оффтопик

Описание: Разговоры обо всём
Модератор: exooman

Сообщение #3741 Юрий Небесный » 05.10.2018, 05:59

Случайно :)
Да, он классный.
POP! OS | Dell Inspiron 7000 | BenQ 27 | Wacom
http://dezigner.tilda.ws
Юрий Небесный M
Аватара

Сообщение #3742 Юрий Небесный » 14.10.2018, 15:02

cкоро новая Элементари выйдет. Лучший из всех Линуксов. На главной запустили обратный отсчет: https://elementary.io/ru/
Юрий Небесный M
Аватара

Сообщение #3743 Kaiwas » 14.10.2018, 17:20

Юрий Небесный писал(а):Лучший из всех Линуксов
такой лучший что даже главная упала. от нагрузки набежавших желающих, видимо.
Или роскомнадзор у мну заблочил )
Проектирую
Kaiwas M
Аватара

Сообщение #3744 Юрий Небесный » 14.10.2018, 21:22

Kaiwas, TOR помогает. У меня он скоро вовсе основным браузером будет, при таких делах. Не понимаю как по Блендеру сайты в блок-списки попадают, но факт..
Юрий Небесный M
Аватара

Сообщение #3745 Ozzik » 14.10.2018, 21:38

Нормально все открывается и по magnet ссылке скачивается ) Даже бесплатно :-D
Все (почти) работы в норм.качестве тут:
https://ozzik-3d.deviantart.com/gallery/
Ozzik M
аудиотехник
Аватара

• 1

Сообщение #3746 Kausica » 16.10.2018, 22:06

Почитать перед сном... :)

многобукв
[БЕЗ НАЗВИ]

- .. А потім зайшли в магазин, там цінники на англійській, а ціни в євро, само собою. І тут до мене підходить працівниця цього магазину, питає у мене англійською мовою: “Звідки Ви?”, а я - “З України, з Житомирщини”, вона тоді, вже українською каже: “Оуу, то ось чому Ви у вишиванці”. Хлопці, ви навіть не уявляєте як приємно зустріти когось із України в далекій Греції.
Юрист і Інженер з цікавістю слухали розповідь Чарівника про його подорож. Гарячий чай і смачна піца прекрасно доповнювали їхні посиденьки в піцерії. Тут Інженер посміхнувся і спитав:
- А як же ти цілих півтора тижня прожив без лінукса?
- Якось довелось.. Тим більше, що я там жодного комп’ютера не бачив, трошки не до них було, зате відпочив трошки. Хоча мені було дуже цікаво, яка система там стоїть і на якій мові.
- Цікаво було би побачити вінду на грецькій мові — я б мабуть там нічого не зрозумів.
- По інтуїції, піктограмах і меню. Там добираєшся до браузера, гуглиш як міняється системна мова і ставиш хоча би англійську. Хоча, по-моєму, там зазвичай ставлять лінукс — Європа ж, майбутнє за опенсорсом.
Тут голос подав Юрист:
- Слухайте, який опенсорс? Чим вам вінда не до смаку? Поставив — працює — задоволений.
- Ну, її ж купляти треба, щоб все було з ліцензією, офіційно. Вдома ти собі поставиш ламану версію, відключиш оновлення, поставиш антивірус і все працюватиме, поки не набридне. А от в офісах потрібно щоб була ліцензія, часто недешева. І ще, опенсорс працює стабільніше, менше марнує простору на жорсткому диску.
- Ліцензія — це точно. Але разом з нею отримуєш і підтримку.
- Ага, моральну. А от у кожної опенсорсної програми є свої форуми, репозиторії, інструкції, патчі. Код програми можна змінити перед компіляцією. Та і сама компіляція — процес не дуже складний. Коротше — що хочеш, те і малюй, не подобається — не їж.
Інженер засміявся і запитав:
- Доречі, а як ідуть справи з твоїм домашнім комп’ютером? Вже відлагодив графічну систему?
Раптово небо затягнулося хмарами і щось з гуркотом впало — це був настрій Чарівника. Він сумно подивився на Інженера і сказав:
- Толя, спитай щось приємніше.. З тією графікою я вже хтозна скільки мучусь, все побороти не можу.
- Чому ж не можеш? Драйвер же опенсорсний.
- Саме так, а відеокарта — пропрієтарна. Офіційний драйвер теж, а опенсорсний створювався методом реверсивної інженерії. Це коли на систему ставлять офіційний драйвер, виводять на монітор примітивні фігурки, відслідковують зміни в пам’яті відеокарти і на основі отриманих даних пишуть вже свій драйвер.
- Чому ж виробник не відкриє код офіційного драйвера?
- А тому що вважає це таємницею. Торвальдс просив надати код команді розробників ядра, вони відмовили. Тоді він розсердився і офіційно послав фірму-виробника під три чорти, була ще стаття в новинах.
- Так драйвер же якийсь існує?
- Існує, навіть працює. Поки не запустиш певні програми чи не спробуєш змінити розмір вікна — там якщо занадто його збільшиш, то система висне. Тоді допомагає лише чарівне заклинання і кнопка перезапуску.
- Яке заклинання?
- Таке, від якого вуха в’януть і чоботарі хрестяться. Маю кілька можливих рішень цієї проблеми, але щоб їх випробувати — треба вмикати гучну музику. Втішає лиш те, що таких випадків з проблемами щодо використання опенсорсу — геть мало. І взагалі, за опенсорсом майбутнє. Все починалося з нього, ним же і продовжиться, коли люди зрозуміють що пропрієтарщина це зло. І зараз я це докажу..
З цими словами Чарівник дістав свого телефона і почав у ньому щось уважно шукати. Тим часом Юрист кудись відходив і повернувся з виразом полегшення на обличчі. Він сів за стіл і запитав у Інженера:
- Слухай, чому він такий нервовий?
- Має певні проблеми з лінуксом. Тепер шукає щось, може рішення якесь.
- Хай вінду поставить і не мучиться.
- Вже поставив. У нього вони паралельно встановлені. Лінукс таке вміє з легкістю, а вінда? В усіх інструкціях написано, що першою ставлять вінду, потім лінукс, бо ця пропрієтарщина не визнає ніякої операційної системи окрім себе.
- Гордий орел.
- Швидше курка. У вакуумі.
Чарівник підняв погляд з задоволеною усмішкою:
- Ось і воно.
- Що?
- В науково-дослідницьких інститутах 80-х років розроблялись різні програмні і апаратні засоби, які згодом ставали доступні далеко поза їх межами. Це зумовлювало їх прекрасну ремонтопридатність.
- В Радянському союзі написали вінду?
- Та ні, починали з апаратури. Та що я вам оце розказую — зараз самі побачите. Тримайтесь!
- А..?
Раптово приміщення піцерії наповнилось дивним шумом і троє хлопців зникли в яскравому спалаху. Прийшовши до тями, Юрист і Інженер зрозуміли, що опинились в приміщенні, яке нагадувало комп’ютерну аудиторію якогось університету, тільки техніка була дещо застарілою, навіть древньою, але виглядала новою. Інженер озирнувся і запитав:
- Де ми? Це музей якийсь?
- Не музей, а інститут. Науково-дослідницький. Бачиш ці древнощі? Уяви собі — колись за ними люди працювали. Оперативної пам’яті тут — кілобайти, замість жорсткого диска — мікросхема, менша за мегабайт, і дещо геть примітивне в якості операційної системи.
- А як все це встановлювалось?
- Паяльником. А код набивався спеціальним ручним програматором.
- Це довго.
- Довго, але надійно. Воно хоча би працювало без нарікань. А як вийде з ладу — не проблема знайти заміну. Доречі, всі електронні пристрої, від радіоприймача до телевізора, комплектувалися схемою і таблицею з вказаними номіналами деталей і маркуванням мікросхем.
Тим часом, Юрист знайшов на одному столі пачку цигарок без фільтру, коробку сірників і кілька монеток. Він чув цю розмову і запитав:
- Ну і при чому тут опенсорс?
- А при тому, що хто завгодно міг відремонтувати виведену з ладу техніку — можна було легко знайти заміну деталі. А якщо маєш достатньо деталей — то можна зібрати таку ж техніку без зайвих зусиль. Все по стандарту, все по шаблону. Доречі, цигарки у них спеціально робили з діаметром як у патронів до вогнепальної зброї, а сірникові коробки мали певні розміри, не пам’ятаю точно.
- Готові до будь-чого..
- Завжди готові. Саме так.
Інженер дещо згадав:
- Слухай, а як щодо Спектрума? Його ж можна було зібрати своїми руками і вчитися програмуванню.
- Звичайно ж. Комп’ютери в ті часи будувались на заводах, встановлювались в деяких конторах або на інших заводах і коштували дуже дорого. Так і виникла ідея комп’ютера, якого можна скласти власними руками. Чого вартий процес складання клавіатури..
- А вінчестер?
- Не було ні вінчестера, ні флешок, лише мікросхема постійної пам’яті. Можна було ще додати підтримку завантаження програм з магнітофона. Касети були в якості дискет. Можна було записати туди свої програми, чи поділитися з другом.
- А якщо друг на іншому кінці країни?
- То посилкою. Або ще, як зробили одні ентузіасти — по радіоканалу на любительській радіостанції. Чи опублікувати в якомусь журналі. Такий собі Гіт-хаб у друкованому вигляді. В ті часи, доречі, всі вміли паяти, цьому навчали в школах, разом з основами електроніки. Так що, будь-який студент чи старшокласник міг зібрати собі комп’ютера — були б тільки потрібні деталі.
Юрист, роздивляючись апаратуру і стенди зі схемами, раптово щось почув — працівники поверталися з обідньої перерви. Чарівник все зрозумів, тихенько покликав інших до себе і швидко підготував все до повернення. І компанія з трьох чоловік вчасно зникла в яскравому спалаху. Також зникла і коробка сірників, яку прихопив Юрист.
Біля заводу щось яскраво спалахнуло і швидко згасло. Зі спалаху з’явились троє хлопців — двоє почали озиратися з німим питанням в очах, а третій розгублено дивився на телефон, який повідомив про низький заряд батареї. Інженер сказав:
- Ну, від тих вчених відірвались, а тепер де ми є?
- Ми повинні були повернутися за столик в піцерію, за кілька секунд після того, як ми зникли. Тільки здається у мене телефон розрядився.
- Візьми мого.
- Діла не буде. Все, що мені потрібно, знаходиться в моєму. Хіба що у тебе є чим зарядити.
- Немає. То що, ми застрягли?
- Почекай з песимізмом, є ще варіант..
З цими словами Чарівник дістав зі свого рюкзака дивну конструкцію зі скла і картону, у неї збоку був USB-роз’єм. Вслід за нею з’явився кабель для зарядки. Інженер з радістю впізнав у дивній конструкції сонячну батарею. Чарівник під’єднав до неї телефона — і той зразу почав заряджати батарею.
- Ми врятовані?
- Теоретично — так. У мене не було можливості випробувати її при гарному сонці, тільки взимку.
- І як, нормально заряджає?
- Звичайно. За півгодини зарядив на чверть. А сьогодні сонце яскраве, все має відбутися швидше. Тепер треба десь погрітись на сонечку.
Юрист одразу пішов до лавки, на якій сидів чоловік у робочій одежі з цигаркою в зубах і роздратовано клацав запальничкою. Він побачив Юриста, який наближався до нього, і запитав:
- Хлопче, вогнику не знайдеться?
- Знайдеться, тримайте.
Юрист вручив йому сірники, які він взяв у науковців. Чарівник і Інженер присіли поряд, тримаючи панель на сонці. Чоловік закурив і повернув коробку:
- Дякую. Ох і втомився ж я сьогодні.
- Що ж ви таке робили?
- Вантажник я, відвожу готову продукцію на склад, потім зі складу на машину, а вона вже потім розвозить ту ковбасу по магазинам.
- То це ковбасний завод.
- Так-так, ковбасний. Так він зветься.
- Я хотів би купити свіженької, тут має бути магазин-склад.
- Ой, не рекомендую.
- Чому ж?
- Я працюю тут двадцять років. Двадцять! І багато чого на моїх очах тут помінялось. Міняли техніку, міняли рецепти, і, що найстрашніше, міняли сировину.
- Тобто, тут ковбаса не з м’яса?
- І вже давно! Більш того — напарник мій, що возить сировину в цехи, то він день за днем почуває себе гірше і гірше.
- Що ж то за сировина така?
- Холера її зна, ніхто не каже що воно таке, але за рецептами додається. Якась смакова приправа для запаху. В цеху хлопці працюють в отих... як їх... ну, намордниках..
- Респіраторах?
- Так, у респіраторах. А напарник мій - без. От і дихає тою хімією. За зміну так надихається, що сил ніяких не має, ще казав, що погано спить і апетиту нема.
- То хай би поскаржився начальству. І до лікаря звернувся.
- Не дадуть лікарняний. Або за власний рахунок, або на звільнення. Ну все, хлопці, мені пора, бувайте.
Чоловік піднявся і пішов в бік заводу. Чарівник перевірив заряд батареї:
- Ще трошки, і можна вирушати. Доречі, щойно ви почули один з прикладів пропрієтарщини.
- Де? Дядько про ковбасу розказував.
- Ага, і його напарник труїться невідомою хімією, яку вони в ковбасу пхають. Що то за хімія — невідомо, для чого вона там — невідомо, які наслідки вживання — можна лише здогадуватись. Так само і з програмним забезпеченням — невідомо, як воно працює, чому глючить, як виправити, а спроби виправити помилки самотужки можуть спричинити проблеми згідно ліцензії. До того ж, програмісти навчились шифрувати код програми, що його неможливо розшифрувати, при чому працездатність її зберігається. Такий собі подвійний захист від спроб виправити помилки.
- Тобто, ти хочеш сказати, що користуючись віндою, можна отруїтися?
- Свій організм — не отруїш, а от комп’ютер — запросто. Скільки є тих вірусів, і всі під вінду. На ній дірок в захисті стільки, як у головці швейцарського сиру після пострілу з дробовика. Дехто знаходить ті дірки і пише під них віруси, які вбивають систему. Добре якщо лише систему, а не вміст інших дисків з фільмами, документами.
- Так корпорація ж готує патчі і оновлення, які закривають ті вразливості.
- Одні закривають, інші лишаються. Ніколи не знаєш, що творці вірусів знайдуть і використають наступного разу.
Чарівник знову перевірив заряд і задоволено посміхнувся. Хлопці знову зникли в яскравому спалаху, перемістившись до піцерії, де одразу ж замовили ще одну піцу і чаю.

Андрій “Zwiebel” Цибульський
4.03.18
В тюрьме столько не сидят, сколько вы в интернете... (с)
Kausica M
Аватара

Сообщение #3747 grayich » 16.10.2018, 22:19

:stones: :tux:
x64 Linux
grayich M
Аватара

Сообщение #3748 Юрий Небесный » 23.10.2018, 08:13

Вот и я коньками побаловался

Изображение
Юрий Небесный M
Аватара

Сообщение #3749 try_out » 23.10.2018, 10:04

Юрий Небесный писал(а):Вот и я коньками побаловался
Не въехал. Коньками в Linux обычно называют Conky. А что на скрине?
ASUS N53Jg /Linux Mint 18.2 Mate 64-bit
try_out M
Аватара

Сообщение #3750 Юрий Небесный » 23.10.2018, 10:58

try_out писал(а):Не въехал
ну на панельке сверху данные о системе, это Conky.
Юрий Небесный M
Аватара

Сообщение #3751 try_out » 23.10.2018, 12:04

Юрий Небесный писал(а):ну на панельке сверху
А, не разглядел сразу.
У меня на рабочем столе, чуток крупнее. Вот так:
Изображение
try_out M
Аватара

• 1

Сообщение #3752 grayich » 23.10.2018, 12:08

Юрий Небесный, не хватает GPU_RAM )

try_out писал(а):чуток крупнее
особенно часики крупнее ))
вот объясните мне, ЗОЧЕМ? ) зочем вообще часы там нужны)
x64 Linux
grayich M
Аватара

Сообщение #3753 try_out » 23.10.2018, 12:11

grayich писал(а):зочем вообще часы там нужны
Не поверишь. Время смотреть.
try_out M
Аватара

Сообщение #3754 grayich » 23.10.2018, 12:12

раз пошла пьянка )
Изображение
x64 Linux
grayich M
Аватара

Сообщение #3755 Kaiwas » 23.10.2018, 12:31

grayich, чишо это? тоже хочу
Проектирую
Kaiwas M
Аватара

Сообщение #3756 SergeV » 23.10.2018, 14:17

И я таку хошу, как называется, а то я в английском 0, а в менеджере программ всё на не нашем, фиг поймёшь какие утилиты и для чего...
Не говори - "не умею", тот кто не пробует, тот никогда не научится. Mein Slogan :)
Моя свалка...
SergeV M
Аватара

• 1

Сообщение #3757 grayich » 23.10.2018, 14:24

conky зовётся, возможны варианты типа conky-all, conky-lua и т.п.
конфигов разных для коньков много, но практически все нуждаются в ручной правке "под себя"
x64 Linux
grayich M
Аватара

Сообщение #3758 SergeV » 23.10.2018, 17:53

Чёт не пашет conky-all, ток базовая версия conky-std, но не понял как её подвинуть на правую сторону...
В любом случае спасибо, буду читать...
Не говори - "не умею", тот кто не пробует, тот никогда не научится. Mein Slogan :)
Моя свалка...
SergeV M
Аватара

Сообщение #3759 grayich » 23.10.2018, 19:28

позицирование идёт через alignment где
например alignment mr сделает выравнивание по правому краю
параметры: tl, tr, tm, bl, br, bm, ml, mm, mr
сокращения от top_left, top_right, top_middle, bottom_left, bottom_right, bottom_middle, middle_left, middle_middle, middle_right
x64 Linux
grayich M
Аватара

Сообщение #3760 kristinskiy » 10.12.2018, 07:41

А кто знает, если вот стоит виндоус и линукс минт второй системой. Можно вместо минт другой линукс установить как-нибудь?
kristinskiy
Аватара

Пред.След.

Вернуться в Оффтопик